fbpx

Ratan, plast, dřevo nebo hliník? Co je nejlepší volbou pro zahradní ráj?

Pergola je nedílnou součástí vašeho zahradního prostoru, která vytváří to správné prostředí pro odpočinek a relaxaci. Abychom vás mohli inspirovat, přinášíme přehled častých materiálů, které se používají při výrobě nábytku pod pergolu (ratan, plast, dřevo a hliník). Pojďme se společně podívat na jejich východy na nevýhody a najít ten nejvhodnější do vaší pergoly.

Ratan:

  • Výhody: Odolný vůči povětrnostním podmínkám, snadná údržba a čištění, široká škála designových možností.

  • Nevýhody: Může ztratit původní barvu při dlouhodobém vystavení na slunci, stejně tak nastává křehnutí, které vede k postupnému rozpadu. Z dlouhodobého horizontu, není na ratanový nábytek spoleh.

Plast:

  • Výhody: Cenově dostupný, lehký, odolný proti vodě, snadná údržba, dostupný v různých barevných provedeních.
  • Nevýhody: Stejně jako ratan může ztratit původní barvu při dlouhodobém vystavení na slunci. A tak jak je lehký na přenos, tak stejně tak je lehký na rozbití, jen přece plast je plast. S dlouhodobou životností tady nepočítejte.

Dřevo:

  • Výhody: Přírodní a tradiční vzhled, správně ošetřené dřevo poskytuje trvanlivost a eleganci.
  • Nevýhody: Vyžaduje pravidelnou údržbu a ochranu proti povětrnostním podmínkám. Zde je údržba náročnější, bude stát práci a peníze udržet vaší pergolu v eleganci a na dlouho to taky nebude. AU, tříska…. no na ty si budete muset dávat pozor.

Hliník:

  • Výhody: Moderní a spolehlivý, lehký materiál s vysokou pevností, odolný proti korozi a povětrnostním vlivům, snadná údržba.
  • Nevýhody: Jediné co nás napadá že není přírodní jako dřevo, ale v ALUXU je náš nábytek v kombinaci se dřevem. Což znamená, že ani tato nevýhoda se nás netýká.
RAL 9007 Anthracite

Každý materiál má své. Ale víte co?

Pokud hledáte něco trvanlivého, moderního a snadno udržitelného my bychom vsadili na hliníkový nábytek. Tento nábytek to s vámi potáhne dlouho a nemusíte si sním dělat starosti! Jediné co budete mít za úkol, užívat si ho plnými doušky.

Věříme, že vám náš přehled pomohl. Ať už se rozhodnete pro ratan, plast, dřevo nebo hliník, váš pergolový prostor bude jistě skvělým místem pro relaxaci a odpočinek. Takže s chutí do toho a vytvořte si zahradní ráj svých snů.